لينک کوتاه اين مطلب :

جابجایی با سرعت ۵۴۰ مگابایت بر ثانیه

جابجایی با سرعت ۵۴۰ مگابایت بر ثانیه

سال ها است که SSDها در دسترس هستند اما تنها ظرف ماه های اخیر قیمت آنها به اندازه ای معقول شده که بتوان به عنوان جایگزین هارد دیسک های مکانیکی به آنها فکر کرد. سامسونگ سری جدیدی از SSDهای اکسترنال قابل حمل  خود را به نام Portable SSD T5 در ظرفیت های ۲۵۰ گیگابایت، ۵۰۰ گیگابیت، ۱ ترابایت و ۲ ترابایت معرفی کرد که از هر زمان دیگری خوش قیمت تر هستند.

در ساخت این SSDها از تراشه های V-NANDا۶۴ لایه و درگاه USB 3.1 نسل دو بهره گرفته شده که حداکثر سرعت تبادل آن به ۵۴۰ مگابایت بر ثانیه می رسد. این SSDها دارای ابعاد ۷۴×۵۷٫۳×۱۰٫۵ میلی متر و وزن تنها ۵۱ گرم هستند. دو مدل ۱ و ۲ ترابایتی در رنگ مشکی و دو مدل دیگر در رنگ آبی جذاب عرضه می شوند.

به لطف بکارگیری قاب آلومینیومی و چارچوب داخلی مقاوم در برابر ضربه، این SSDها از سقوط از ارتفاع تا ۲ متر جان سالم به در می برند. Portable SSD T5 دارای برنامه رمزنگاری با بهره گیری از رمزنگاری ۲۵ بیتی AES است. با هدف اطمینان از سازگاری با سیستم های مختلف، همراه با این SSDها دو کابل USB  نوع  C به USB  نوع C و  USB  نوع C به  USB  نوع A ارائه می شود.

مدل ۲۵۰ گیگابایتی با قیمت ۱۳۰ دلار، مدل ۵۰۰ گیگابایتی با قیمت ۲۰۰ دلار، مدل ۱ ترابایتی با قیمت ۴۰۰ دلار و مدل ۲ ترابایتی با قیمت ۸۰۰ دلار عرضه می شود. تمامی این درایوها تحت وارانتی ۳ ساله عرضه می شوند.

پاسخی بگذارید