همکار محترم:

با توجه به نوسانات بازار خواهشمند است  از بخش ثبت سفارش در منوی اصلی، در عرض چند ثانیه نسبت به سفارش خود اقدام فرمایید.

 

 

لينک کوتاه اين مطلب :

راهکاری مناسب برای دور زدن تحریم های اینترنتی و سایتهای غیرقابل دسترس

فضای مجازی امروزه به عنوان یکی از راهکارهای ارتباطی و تجاری به حساب می آید هرچند که ممکن است برخی خطرات بالقوه و بالفعل نیز برای فرزندان در این فضا وجود اشته باشد. ان موضوع نه فقط در کشور ایران بلکه در سایر کشورهای جهان نیز قابل وقوع میباشد.

حدود ۱۳ درصد از کاربران اینترنت در ایران، کودکان هستند که آنها برای دستیابی به اطلاعات مورد نیاز خود، ارتباط داشتن با دوستان و بستگان، انجام امورد درسی و آموزشی، دانلود موسیقی و فیلمهای مورد علاقه و انجام بازیهای کامپیوتری به اینترنت مراجعه میکنند. بطوری که در حال حاضر بخش عمده ای از اوقات فراغت کودکان را به خود اختصاص داده است. به همین منظور لازم است تا فضای مجازی از هر دو منظر قابلیتها و فرصتها و از طرف دیگر خطرات و تهدیدها مورد بررسی و توجه قرار داد.

یکی دیگر از مشکلات کاربران داخل ایران شامل شرکتها و موسسات تحقیقاتی و علمی و آموزشی محدودیتهایی ست که شرکتها و وب سایتهای خارجی به واسطه تحریم ایران برای کاربران ایرانی اعمال کرده اند. بسیاری از سایتهای مفید و مورد نیاز به دلایل مختلفی دسترسی کاربران ایرانی را محدود یا به نوعی مارا تحریم میکنند.

این سایتها در زیمنه های گوناگون از جمله علم و فناوری، تجارت آنلاین، فناوری اطلاعات، برنامه نویسی و نمونه هایی از این قبیل هستند که بسیاری از کاربران ایرانی برای تداوم فعالیت خود یا تجارت خود به آنها نیاز دارند.

در این خصوص محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات راهکاری برای مواجهه با این قبیل تحریمها ارائه نموده است. وی با اشاره به این موضوع در صفحه رسمی توییتر خود در پاسخ به سوال کاربرانی که از امکان وجود مشکل برای فرزندان در صورت استفاده از فیلترشکن ها ابراز نگرانی کرده بودند نوشت :

متوجه هستم که یک سوال مبنایی پرسیده اید. اما من هم با همین مشکل برای فرزندانم مواجه بودم. گروهی از دانش آموخته های دانشگاه تهران یک سرویس به آدرس shecan.ir راه اندازی کرده اند که بازیها و خدماتی که برای ایران تحریم شده اند را دور میزنند و خیلی از نیازهای بچه ها را حل میکند.

یک تحریم شکن ایرانی برای دور زدن سایتهای تحریم شده : دسترسی به پایگاهها و منابع آنلاینی که ایران را تحریم کرده اند

 

 

پایگاه اینترنتی «شکن» که وزیر محترم ارتباطات به آن اشاره نموده اند، یک تحریم شکن ایرانی است و برای ایجاد دسترسی به پایگاهها و منابع آنلاینی که ایران را تحریم کرده اند تا حدودی شاید مناسب باشد و این اتفاق در چارچوب مقررات و قوانین کشور و بدون نیاز به استفاده از ابزارهای نامطمئن، با سرعت کم و غیرقانونی (مانند انواع فیلترشکن ها و VPNها و پروکسی ها) صورت میگیرد. سایت «شکن» با بهره گیری از بانک اطلاعاتی غنی و به روز، سایتهای تحریم کننده ایران را شناسایی و اطلاعات آنها را با سرعتی بالا در اختیار کاربران خود قرار میدهد و تحریم های بعضا غیرمنصفانه و یکطرفه را بی اثر و کمرنگ میسازد.

این سامانه به گفته سازندگانش دسترسی به سایتهای تحریم شده را با سرعتی بالا فراهم آورده است که این کار در مقایسه با راهکارهای جایگزین مانند استفاده از انواع فیلترشکن ها و VPN از امنیت بیشتری برخوردار است. همچنین کاربران میتوانند با گزارش سایتهایی که خدمات خود را از کاربران ایرانی دریغ نموده اند در تکمیل داده های این سامانه مشارکت نمایند.

این سیستم امکان تهیه گزارش‌های مدیریتی گوناگون از پهنای باند مصرفی را دارد، از تنظیمات اضافی در تجهیزات شبکه مانند دیواره آتش (فایروال) بی‌نیاز است و در کنار تحریم‌شکنی، امکانات مدیریت دسترسی‌های مجاز را برای مجموعه‌ها فراهم می‌کند.

 

علاوه براین، سامانه «شکن» برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی و همچنین افرادی که مبادلات بانکی از طریق کارتهای اعتباری بین المللی نظیر ویزاکارت و مسترکارت دارند، شرکتهای پیشرو که نیاز به گسترش دانش و تحقیق و توسعه دارند، شرکتهای تجاری و بازرگانی بین المللی، دانشجویان و اساتید دانشگاهها و سایر پژوهشگران، طراحان و هنرمندان و گرافیستها و برنامه نویسان، جامعه پزشکی و سلامت، مهندسین شاخه های مختلف، شرکتها و نهادهای دولتی، نظامی و انتظامی، خبرنگارها و خبرگذزاریها کاربرد دارد.

 

خطرات احتمالی استفاده از فیلترشکن ها

 

 

 

به هرحال نرم افزارهایی که به عنوان فیلترشکن مورد استفاده قرار میگیرند معایبی دارند از جمله مطمئن نبودن برخی از آنها و امکان آلوده شدن دستگاه به انواع ویروس و بدافزار، احتمال سرقت داده ها و اطلاعات کاربر مثل مشخصات حساب بانکی و اطلاعات شخصی و محرمانه، کاهش سرعت دسترسی و استفاده از اینترنت، نمایش تبلیغات یا محتوای ناخواسته و بعضا آزاردهنده و مزاحم (که بسیار موارد این تبلیغات غیراخلاقی یا فریب دهنده هستند)

پاسخی بگذارید