همکار محترم:

با توجه به نوسانات بازار خواهشمند است  از بخش ثبت سفارش در منوی اصلی، در عرض چند ثانیه نسبت به سفارش خود اقدام فرمایید.

 

 

لينک کوتاه اين مطلب :

تفاوت گارانتی اصلی و شرکتی

سالهاست که اصطلاح گارانتی شرکتی وگارانتی اصلی در بازار کامپیوتر و غیر کامپیوتر کشورعزیزمان ایران مرسوم شده است.

همکارآی تی: گارانتی

توضیح مختصری از طرف ما می تواند شما را در انتخاب بهتر کمک کند.

گارانتی اصلی:

به گارانتی گفته می شود که سالهاست در زمینه خدمات پس از فروش کالا یا برند خاصی  فعالیت دارد و آن کالا و یا برند را با نام آن گارانتی می شناسند:

مثلا در زمینه هارد شرکتهایی مانند حامی(الماسا-ویستا) ،سازگار ارقام ،آواژنگ و……..از نام آورترین شرکتها می باشند.

مزایای گارانتی اصلی :

سالهاست در زمینه خدمات پس از فروش فعالیت داشته و از اعتبار حضور بالایی بر خوردارند و این اطمینان خاطر را به مشتری میدهند که کالای خریداری شده نو و ارجینال میباشد.

گارانتی شرکتی:

به گارانتی گفته می شود که معمولا اقدام به واردات کالاهای ریفر ( دست دوم )می نمایند تا با قیمت مناسب تر اقدام به رفع نیاز بازار نمایند

مثال : هارد ۳۲۰ گیگابایت و ظرفیتهای پایین تر سالهاست که تولید نمی شوند ولی با گارانتی شرکتی در بازار با بسته بندی موجود می باشد.

متاسفانه بعضی از همکاران عزیز مبادرت به تعویض لیبل هاردهای وارداتی با کیفیت پایین و برندهای متفرقه نموده وبا تعویض برچسب روی هارد آن را به نام برندهای معتبر به مصرف کننده عرضه می نمایند.که این عمل شرعا حرام و عرفا تقلب در کسب می باشد.

هدف HamkarIT حفظ منافع کشور عزیزمان و رعایت حقوق مصرف کنندگان می باشد . به عنوان مثال:در سایت های غیر متخصص فقط اقدام به فروش کالای نو میشود به عنوان مثال ارزان ترین هارد موجود در بازار جهانی هارد ۱ ترا بایت با قیمت ۴۳ دلار میباشد که قیمت فروش در بازار تهران حدود ۵۹۱ هزار تومان میباشد در صورتی که بسیاری از مصرف کننده گان از رایانه برای ورود به اینترنت و انجام امور ساده مانند حسابداری اصلا نیازی به این حجم بالا ندارند و میتوانند با خرید یک هارد ریفر((بازیافتی )) ۲۵۰ یا ۳۲۰ یا ۵۰۰گیگا بایتی با قیمت جهانی ۸ الی۱۵ دلار به راحتی به تکنولوژی ارزان دسترسی داشته باشند.
با یک محاسبه ساده اگر حداقل در ماه ۱۰هزار ((در طی یک سال ۱۲۰ هزار)) مصرف کننده طبق نیازشان کالا خریداری بفرمایند  ۱۲۰ هزار دلار ضرب در ۳۰ دلار ((اختلاف ۱۳ دلار تا ۴۳ دلار)) =۳۶۰ هزار دلار ارز کمتری از کشور عزیزمان خارج میشود و رایانه با قیمت ارزان تر برای تمامی اقشار جامعه در دسترس خواهد بود.
ولی متاسفانه برخی از وب سایت های غیر متخصص ادعا میفرماند ما فقط کالای اصل می فروشیم که این به زیان اقتصاد و اسراف مطلق می باشد. از آنجایی که همکاران و تاجران متخصص واردات کالای ریفر را بر عهد دارند این کالا ها را با گارانتی ۶ الی ۱۲ ماه از طرف خارجی خریداری می نمایند و در نتیجه با همکاری اتحادیه رایانه این کالا ها با گارانتی معتبر یک ساله و بدون زیان مالی برای وارد کننده ایرانی تقدیم مصرف کننده میگردد

در پایان توصیه فروشگاه امارات رایانه و  فروشگاه اینترنتی همکار آیتی خرید کالای نو با گارانتی اصلی می باشد.

تفاوت گارانتی شرکتی یا اصلی
  • آیا مطلب تفاوت گارانتی شرکتی یا اصلی برای شما مفید بود؟
۵.۰

خلاصه

سالهاست که اصطلاح گارانتی شرکتی وگارانتی اصلی در بازار کامپیوتر و غیر کامپیوتر کشورعزیزمان ایران مرسوم شده است.

Sending
User Rating ۴.۲ (۵ votes)
Comments Rating ۰ (۰ reviews)